KODĖL VINTAŽINIAI RŪBAI TOKIE POPIULIARŪS? Vintažinė mada
Vintažiniai drabužiai ir vintažinė mada yra populiarūs dėl daugelio priežasčių. Tai, kad jis buvo pagamintas mažiausiai prieš 20 metų, reiškia, kad tikriausiai nėra daug žmonių, turinčių tą patį drabužį; tai suteikia jums galimybę išsiskirti iš minios. Ne be priežasties žmonės ieško tokių drabužių! Apskritai vintažinė mada naudojamų medžiagų kokybė, meistriškumas ir dėmesys detalėms neprilygsta šiuolaikiniams drabužių gamintojams. Šiais laikais, siekiant sumažinti išlaidas, drabužiai gaminami iš pigesnio kokybiško audinio ir daugelis neištveria poros skalbimų. Palyginkite tai su vintažiniais drabužiais, vintažinė mada, kurie buvo specialiai sukurti taip, kad būtų patvarūs ir tarnautų visą gyvenimą. Galiausiai daugiau nei bet kada anksčiau žinome, kaip mūsų pasirinkimai veikia aplinką. Didelis vintažinė mada privalumas yra tas, kad aplinkai nekenksmingas langelis yra pažymėtas! Kad ir kokia būtų priežastis, negalima paneigti, kad vintažinė mada grįžta į pagrindinę madą!
POPULIARIŲ SENOVINIŲ KŪRINIŲ PAGAL EPOCHĄ PAVYZDŽIAI
- XX a. 20-asis dešimtmetis: vintažinė mada – karoliai su ilgais karoliukais ir suknelės.
- XX amžiaus ketvirtasis dešimtmetis: pūstos rankovės, bolero striukės, fedoros, stropai ir batai su pirštais.
- 1940 m.: vilnoniai languoti sijonai, sagės ir platforminiai batai.
- XX a. šeštasis dešimtmetis: pilni sijonai, suknelės su marškiniais ir perlų stygos.
- septintasis dešimtmetis: plaukiojantys viršutiniai drabužiai, džinsai iki apačios ir bet kas hipiško ar bohemiško stiliaus.
- Aštuntasis dešimtmetis: Boho prašmatnūs batai iki šlaunų ir platformos.
- 1980-ieji: vintažinė mada 80-ųjų megztiniai ir bleizeriai pasižymi ryškiomis pečių pagalvėlėmis, auksinėmis grandinėlėmis ir stiletais.
- Dešimtasis dešimtmetis: vintažinė mada -flaneliniai marškiniai, languoti raštai, dideli megztiniai ir kaklaraiščiai.
ŠIUOLAIKINIS VINTAŽINIS MADOS STILIUS
Tačiau dėvėti vintažinius drabužius vis tiek įmanoma net ir turint ribotus išteklius. Šiuolaikinė vintažinė mada ir jos stilius sparčiai auga drabužių pramonėje. Tai dizaino stilius, kuriame naudojami praeities drabužiai ir medžiagos, derinami su šiuolaikiškais elementais arba atvirkščiai.
Šiuolaikinio vintažinio stiliaus išvaizda dažnai apima ryškius raštus, 90-ųjų vintažinius marškinius ir apatines kelnes aukštu juosmeniu. Kalbama apie seno sujungimą su nauju ir gyvybės įkvėpimą praėjusių metų madoms. Daugelis žinomų madų žino, kad puikiai derina modernius ir vintažinius kūrinius.
KIEK METŲ YRA VINTAŽINIAMS DRABUŽIAMS?
Nors vintažinė mada ir jos tendencijos išlieka ryškios, vis dar yra daug painiavos dėl to, kas laikoma vintažiniu kūriniu. Taigi, kokio amžiaus turi būti drabužiai, kad jie būtų laikomi senoviniais drabužiais?
Na, o kad objektas būtų laikomas teisėtu vintažiniu daiktu, jis turi būti bent 20 metų senumo. Taigi, viskas iš 20-ųjų, 30-ųjų, 40-ųjų, 50-ųjų, 60-ųjų, 70-ųjų, 80-ųjų, 90-ųjų ir 2000-ųjų. Tačiau jei vintažiniam drabužiui daugiau nei 100 metų – tai laikoma antikvariniu, o ne vintažiniu.
KAS DARO SENOVINIUS DRABUŽIUS?
Drabužio amžius nėra vienintelis veiksnys, kad jis būtų priskiriamas vintažiniam drabužiui ar vintažinė mada. Ji taip pat turi atspindėti jų atstovaujamos eros stilius ir tendencijas.
Tačiau svarbu atsiminti, kad terminas „vintage“ turi gana sklandų apibrėžimą. Kiekvienas dešimtmetis atneš naujų senovinių daiktų, kurie ilgainiui tampa antikvariniais, kai praeina pakankamai laiko.